Online kurz RC letadel na dálkové ovládání zdarma – Lekce č.2: Poznejte své RC letadlo

admin

Updated on:

hobbyzone-sport-cub-s v letu

– Lekce č.2: Poznejte své RC letadlo

hobbyzone-sport-cub-s v letu

Nyní, když jste se řídili radami z lekce 1 a koupili si své první rc letadlo, je čas otevřít krabici a seznámit se s ním!

Možná se to nezdá jako důležitá lekce rc letecké školy, ale ve skutečnosti tomu tak je – i když velmi krátce. Seznámení se s rc letadlem zevnitř i zvenčí vám maximalizuje požitek z něj a výrazně vám pomůže v následujících chvílích, kdy ho budete opravovat po havárii.
Proto si s tím dejte na čas a nespěchejte na létání dřív, než ho vyndáte z krabice!

Prostudujte si příručku

Pro účely této stránky budeme předpokládat, že jste si buď koupili RTF elektrické letadlo, nebo že jste si ho postavili ze stavebnice či ARF. Ať tak či onak, pokud jde o tuto lekci, vaše letadlo je kompletní a nepotřebuje k dokončení nic víc než základní finální montáž.

Seznamte se se svým rc letadlem – dobře si přečtěte návod!” Nejdříve musíte dát dohromady všechny díly a se vším se seznámit. A je více než pravděpodobné, že to bude znamenat přečtení návodu.

Nenechte se zlákat k tomu, abyste návod rychle prolistovali a řekli si: “Dobře, vypadá to dost jednoduše, kde je nejbližší park?…” a hodili návod zpátky do krabice. Věnujte čas pečlivému prostudování manuálu a seznamte se se vším; které páčky vysílače dělají co, jak mají být věci připojeny, jak má být křídlo zajištěno, co je třeba zkontrolovat před letem….. Pokud je to v manuálu, naučte se to!
A samozřejmě, mnoho RTF elektrických rc letadel v dnešní době obsahuje instruktážní DVD nebo CD Rom. Pokud existuje, podívejte se na něj několikrát, dokud nebudete zcela obeznámeni s fungováním vašeho letadla.

Skutečným klíčem k pochopení návodu k obsluze/disku je projít si ho jednou, než s letadlem začnete cokoli dělat, a pak si ho projít znovu krok za krokem, s letadlem na stole. Když si návod přečtete podruhé (nebo potřetí), nebudou vám už věci tak cizí a při práci s letadlem si návod snadno propojíte.

Pokud vám příručka nevyhovuje nebo pokud něčemu – čemukoli – na letadle nerozumíte, věnujte nějaký čas internetovému fóru a požádejte o pomoc.

Ať už použijete tyto webové stránky nebo se připojíte k fóru, nebo se budete spoléhat jen na návod, který je dodáván s letadlem, buďte si jistí, že o svém rc letadle víte pokud možno vše, než se s ním pokusíte létat.

 

 

Příště se podíváme na další: Příprava vašeho rc letadla k letu: Lekce 3 – Příprava vašeho RC letadla k letu.

Nebo přejděte na lekci odpovídající vaší aktuální situaci…

Lekce 1: Nákup RC letadla
Lekce 2: Poznejte své RCletadlo
Lekce 3: Příprava vašeho letadla
Lekce 4: Hmotnost a vyvážení
Lekce 5: Kam s letadlem létat
Lekce 6: Předletová kontrola
Lekce 7: Vzlet / ruční start
Lekce 8: Létání s RC letadlem
Lekce 9: Přistání RC letadla

Napsat komentář