Nejlepší značky RC aut pro začátečníky 2023 a Proč levné značky za to nestojí.

admin

Updated on:

Jada Toys Fast & Furious Han's Mazda RX-7 Drift RC auto, dálkový ovladač v měřítku 1:10 2,4 GHz oranžovo-černý, připraven k provozu, nabíjení přes USB (standardní) (99700)

Když ve světě aut na dálkové ovládání teprve začínáte, může být těžké zjistit, která značka je pro vás ta nejlepší. Na trhu je tolik různých značek a modelů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. V tomto příspěvku probereme ty nejlepší značky RC aut pro začátečníky a proč nechcete kupovat levnou značku. Podíváme se také na některé oblíbené značky, které vyrábějí cenově dostupné vozy základní úrovně.

Co Hledat U Značek RC Aut Na Dálkové Ovládání Pro Začátečníky

Když právě začínáte, existuje několik věcí, které byste měli hledat u značky RC aut .

1. Snadné Použití

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba u značky RC auta hledat, je snadné použití. Nechcete RC auto nebo truck, který bude příliš komplikovaný nebo složitý na sestavení nebo opravu.

Nakupujte u značek, které nabízejí nákladní vozy a automobily připravené k použití, které jsou dodávány s mnoha díly a součástmi, které potřebujete, abyste mohli ihned začít jezdit.

Abyste mohli co nejdříve řídit, ujistěte se, že zakoupené auto nebo nákladní vozidlo obsahuje následující součásti:

 • Osobní nebo nákladní automobil připravený k použití (plně sestavený, ne sada)
 • Vysílač
 • Baterie
 • Nabíječka

Některá vozidla připravená k jízdě (RTR) se nedodávají s baterií a nabíječkou. Nezapomeňte zkontrolovat a zjistit, zda není nutné tyto položky zakoupit samostatně.

Zjistil jsem, že téměř všechny RTR soupravy jsou dodávány s vysílačem, ale neuškodí to dvakrát zkontrolovat.

Budete také potřebovat 4 nebo 8 baterií. Záleží na autě a vysílači.

Jada Toys Fast & Furious Han's Mazda RX-7 Drift RC auto, dálkový ovladač v měřítku 1:10 2,4 GHz oranžovo-černý, připraven k provozu, nabíjení přes USB (standardní) (99700)

2. Kvalitní Sestavení

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je kvalita všech komponentů na vozidle. Levné RC auta nejsou vyrobena z nejlepších materiálů a elektroniky, takže se ujistěte, že značka, kterou si vyberete, dělá RC vozidla, která jsou vyrobena tak, aby vydržela. Hledejte značky, které používají vysoce kvalitní materiály rámů a mají pověst výrobců odolných produktů.

YouTube je místo, kam mířím, když se dívám na značku, kterou neznám. Můžete se podívat na několik videí a podívat se na sekce komentářů. Toto je nejlepší způsob, jak jsem našel, jak posoudit kvalitu sestavení.

Pokud vidíte auto nebo truck bušící kolem, obracející se a bourající A ono to jede dál, je to dobrá značka!

3. Velký Ekosystém

Když právě začínáte, je důležité vybrat si značku, která má velký ekosystém. Nejlepší značky budou mít k dispozici náhradní díly a příslušenství pro náhradní díly a uživatelé zveřejňují videa s návody a opravami na YouTube. Díky robustnímu ekosystému můžete udržet své auto nebo nákladní vozidlo v chodu, aniž byste museli týdny čekat na doručení dílů poštou.

Jak jsme již zmínili, hledejte značky, které nabízejí dobré sady připravené k použití (RTR). Sady RTR se dodávají smontované a obsahují většinu dílů, které potřebujete, abyste mohli začít jezdit ještě tentýž den. Vozidla RTR jsou skvělou volbou pro začátečníky, protože sladění správných ESC a bezkomutátorových motorů se správnými bateriemi nevyžaduje žádné dohady.

4. Zákaznická Podpora A Online Komunita

Zákaznická podpora je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru značky RC auta. Chcete se ujistit, že společnost, od které kupujete, má dobrý zákaznický servis v případě, že budete mít s autem nějaké problémy. Hledejte značky, které nabízejí telefonickou a e-mailovou podporu, a také online fóra, kde můžete získat pomoc od ostatních uživatelů.

Online komunity mohou být skvělým zdrojem pro začátečníky. Hledejte značky, které mají aktivní online komunity, kde mohou uživatelé sdílet tipy, klást otázky a vzájemně si pomáhat.

Pokud se chystáte investovat do osobního nebo nákladního automobilu, zavolejte společnosti a promluvte si s podporou. Zodpověděli všechny vaše otázky? Pokud ano, je to známka dobré značky.

Nejlepší Značky RC Aut Pro Začátečníky

Nyní, když víte, co hledat u značky RC auta, pojďme se podívat na některé z nejlepších značek pro začátečníky.

1. Nejlepší Začínající Auta A Nákladní Auta Traxxas

Traxxas je jednou z nejpopulárnějších značek RC aut na planetě. Nabízejí širokou škálu automobilů, nákladních automobilů a kočárků, které jsou ideální pro začátečníky. Jejich vozidla jsou také velmi spolehlivá a nenáročná na údržbu. Traxxas Slash je dokonce voděodolný!

Jednou z nejlepších věcí na Traxxasu je to, že nabízí spoustu podpory pro své produkty. Pokud budete mít se svým vozidlem nějaké problémy, můžete snadno najít náhradní díly a rady pro odstraňování problémů online. Amazon také nese tunu dílů Traxxas.

Vozidla Traxxas jsou navíc obecně velmi cenově dostupná. Slušné auto pro začátečníky nebo náklaďák najdete za cenu kolem 200 dolarů.

Online fóra jsou také skvělým místem pro nalezení podpory pro produkty Traxxas. Existuje mnoho aktivních uživatelů, kteří jsou vždy ochotni pomoci dalším začátečníkům.

Některá oblíbená začátečnická RC auta od Traxxas jsou:

 

2. RC Modely Arrma Pro Začátečníky

Arrma vlastně začala svou cestu se základními RC vozy. Společnost byla založena v roce 2009 s cílem poskytovat RC fandům vysoce kvalitní, odolné produkty, které byly zároveň cenově dostupné.

Dnes, zatímco se Arrma zaměřuje na vysoce výkonná RC auta , nezapomněla na své kořeny. Společnost nabízí širokou škálu začátečnických RC aut, která jsou ideální pro začátečníky. Typhon, Senton a Granite jsou jen některé z modelů, které Arrma nabízí pro nováčky ve světě RC.

Čím se začínající RC auta Arrma odlišuje od ostatních značek, je kvalita. Přestože se jedná o základní RC vozy, jsou vyrobeny se stejnou pozorností k detailu a přesnosti jako vysoce výkonné modely Arrma. Vyznačují se vysokou rychlostí a schopností zvládnout drsný terén, takže jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat svět RC off-roadů.

To znamená, že si můžete užívat odolné, vysoce kvalitní RC auto, i když právě začínáte.

Některé skvělé RC auta pro začátečníky od Arrma zahrnují:

 • Arrma Senton
 • Arrma Typhon
 • Arrma Kraton
 • Arrma Mojave

Arrma senton

3. RC Modely Pro Začínající Týmy

Se širokou škálou RTR (připravených k provozu) a sestav si můžete sestavovat své vlastní sady, je Team Associated skvělou volbou pro ty, kteří se teprve začínají věnovat hobby RC autům. Jejich vozidla jsou známá tím, že se snadno montují a jsou spolehlivá, takže jsou ideální pro začátečníky.

Jejich modely 2WD, RTR jsou nenáročné na kapsu a dokážou vydržet značné množství zneužívání, takže jsou ideální pro ty, kteří teprve začínají. Vozy TA obvykle nabízejí vyšší hodnotu za vaše peníze než jiné značky ve stejné cenové relaci.

Podpora aftermarketu pro vozidla Team Associated je také vynikající, takže budete moci najít díly a upgrady, pokud je budete potřebovat.

Některé z nejlepších RC modelů pro začátečníky od Team Associated jsou:

 • 20175 Reflex 14B
 • 20155 MT28 Mini Monster Truck
 • CR28 Rock Crawler
 • Enduro Trailrunner 4WD

4. HPI Racing

USP společnosti HPI Racing vyrábí miniatury skutečných vozů, které najdete na silnicích. Společnost HPI je známá pro své inženýrství a design, a proto jsou její produkty o krok výš než ostatní, pokud jde o kvalitu i detaily.

Společnost HPI je známá svými stavebnicemi, které se dodávají s předem smontovanými díly, což začátečníkům usnadňuje a urychluje proces stavby. Jejich produkty jsou také poměrně odolné a spolehlivé, takže jsou ideální pro ty, kteří se závody RC aut teprve začínají.

Primárním zaměřením HPI byli vždy nadšenci a ne začátečníci, a proto jsou jejich produkty o něco dražší než průměrné RC auto. Myslíme si však, že jejich produkty za ty peníze navíc stojí, zvláště pokud to myslíte vážně se závody RC aut.

Jedinou nevýhodou HPI je, že nemají tolik různých modelů na výběr jako některé další značky na tomto seznamu. Mají však dobrý výběr silničních i terénních vozidel, takže byste měli být schopni najít něco, co vyhovuje vašim potřebám.

Vorza Flux RTR je jedním z nejikoničtějších, i když drahých RC aut na trhu. Je to skvělá volba pro začátečníky, protože se snadno používá a je spolehlivý.

Nejlepší vozidla HPI pro začátečníky jsou:

 • HPI 1969 Ford Mustang
 • HPI 107012 Buggy
 • HPI Jumpshot
 • HPI 107014 Buggy

HPI truggy

Vyhýbání Se Levným Značkám (A Proč)

Když se poprvé dostáváte do RC aut, může být lákavé koupit si nejlevnější dostupnou variantu. Důrazně to však nedoporučujeme z několika důvodů.

Prvním důvodem je kvalita. Levná RC auta jsou právě taková – levná. Jsou vyrobeny z méně kvalitních materiálů a komponentů, což znamená, že se snadněji rozbijí a nevydrží tak dlouho. Navíc často nepřicházejí s náhradními díly nebo podporou od výrobce, takže když se něco rozbije, budete na to sami.

Dalším významným důvodem, proč se vyhýbat levným značkám, je výkon. Levná RC auta prostě nemají takový výkon jako dražší. Jsou pomalejší, méně odolné a obecně s nimi není tak zábavné řídit.

Je obtížné je ovládat a snadno se otáčejí, což může být pro začátečníky frustrující. Navíc často nepřicházejí s funkcemi, které mají dražší RC auta, jako je nastavitelné odpružení nebo různé jízdní režimy.

Nejhorší na levných RC autech je, že z dlouhodobého hlediska často stojí více. Je to proto, že je budete muset častěji vyměňovat a nebudete je moci tak snadno upgradovat.

Online podpora a náhradní díly nebo upgrady budou pro levné RC auto výzvou.

I když by tedy mohlo být ze začátku lákavé ušetřit nějaké peníze, doporučovali bychom se levným RC autům úplně vyhnout. Z dlouhodobého hlediska se to zkrátka nevyplatí.

Závěrečné Myšlenky Pro Začínající Značky RC Aut

Doufáme, že se vám tento blogový příspěvek líbil a byl pro vás užitečný! Abychom to shrnuli, zde jsou hlavní poznatky:

 • Při výběru značky RC auta je třeba hledat několik klíčových věcí, včetně odolnosti, zákaznické podpory a náhradních dílů.
 • I když existuje mnoho značek levných RC aut, z dlouhodobého hlediska se často nevyplatí, protože jim chybí kvalita a zákaznická podpora.
 • Některé z nejlepších (a spolehlivých) značek RC aut pro začátečníky zahrnují Traxxas, Arrma, Team Associated a HPI Racing.

Díky za přečtení a hodně štěstí!

Napsat komentář