Odkud kam jezdí Pendolino?

admin

Před 20 lety přijelo do Česka první Pendolino ČD, vlak, který změnil železniční dopravu. Na lokálních tratích mezi městy Prahou a Ostravou a dále i mezi Bohumínem, Ostravou, Prahou, Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary a mezi Košicemi a Prahou jezdí nyní Pendolino. 28. června 2023 si připomeneme 20 let od prvního odjezdu Pendolina ČD.

Pendolino je vlak ve kterém se všem cestujícím po celé České republice vždy jede skvěle. Cestování je pohodlné, rychlé a bezpečné.

Nejvýznamnější charakteristikou Pendolina je jeho vysoká rychlost. Může dosahovat až 200 km/h a na českých tratích to ještě daleko nedosahuje, protože naše tratě jsou ještě stále poměrně malé. Pendolino nyní obslouží spojení Praha-Ostrava, Bohumín-Praha-Františkovy Lázně-Karlovy Vary a také SC Pendolino Košičan Praha-Ostrava-Košice.

Další výhodou Pendolina je, že je mnohem úspornější než konvenční vlaky. Pendolino spotřebuje přibližně 30 % méně energie než klasický vlak. To je velké plus pro životní prostředí.

Cestujícím se v Pendolinu dostává také luxusní servis. K dispozici jsou speciální vyhřívané, pohodlné sedačky, možnost dobití telefonů či tabletů, Wi-Fi a zábava pro děti.

Cestování Pendolinem je zároveň i cenově přívětivé. Jízdenky jsou dostupné již od 45 Kč. Také na Pendolinu ČD je možné využívat veškeré slevy, jako například slevu pro studenty, důchodce, držitele In Kart či jízdenky pro rodiny.

Celkově jsou Pendolina skvělým komfortním vlakem, který je nyní součástí české železniční dopravy. Připomeňme si, že 28. června 2023 si připomeneme 20 let od prvního odjezdu Pendolina ČD. Jeden se jistě může těšit na mnoho dalších let cestování Pendolinem.

Napsat komentář