Na jakou motorku nepotřebuji řidičák?

admin

Vítejte v novém začátku. 20. ledna 2013 přineslo novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která byla jedním z nejzásadnějších právních zákonů v oblasti dopravy. Přinesla také jednu z nejvíce očekávaných změn – řidičák na auto nyní stačí i na motorku do 125 ccm.

Není třeba říkat, že motorky jsou neuvěřitelnou zábavou a jízdou. Je to skvělý způsob, jak se dostat tam, kam potřebujete bez toho, abyste se museli potýkat s dlouhými dopravními zácpami. Ale jízda na motocyklu není bez rizika – i když jste zkušený řidič, nikdy nemůžete vědět, co se může stát.

Před zavedením nového zákona o provozu na pozemních komunikacích bylo nutné získat osvědčení o bezpečnosti, které bylo nutné pro jízdu na motocyklu do 125 ccm. Znamenalo to, že pokud chcete jezdit na motorce do 125 ccm, museli jste prokázat své schopnosti na výcviku, před získáním povolení. To bylo také velmi časově náročné a nákladné.

S novou změnou, pokud máte řidičský průkaz, můžete s klidem jezdit na motocyklu do 125 ccm. To je velká výhoda, protože umožňuje více lidem, aby se dostali do jízdy s motocyklem, aniž by museli absolvovat dlouhé, časově náročné a nákladné postupy získávání řidičského průkazu.

Navíc, i když máte řidičský průkaz na auto, ještě to neznamená, že můžete jezdit na motocyklu. Musíte se naučit jezdit na motorce, abyste byli schopni bezpečně ovládat motocykl. I když zákon nevyžaduje, abyste měli certifikát o bezpečnostním výcviku, je doporučeno alespoň absolvovat nějaký základní kurz motocyklu. To vám poskytne základní informace a dovednosti, které potřebujete k bezpečné jízdě na motorce.

Takže ať už chcete jezdit na malé motorce pro zábavu, nebo chcete jezdit na motorce v závodě, je nyní mnohem snazší udělat první krok k tomu, abyste se dostali na silnici. Teď už nemusíte získávat osvědčení o bezpečnosti – stačí, když máte řidičský průkaz.

Nezapomeňte však, že i když můžete na motorce jezdit bez řidičského průkazu, je stále důležité získat základní dovednosti potřebné k bezpečné jízdě. Pokud se rozhodnete pro kurz motocyklu, ujistěte se, že je akreditovaný a že instruktoři mají vysoce kvalifikované znalosti a dovednosti. To vám pomůže se ujistit, že se dozvíte potřebné informace a dovednosti k bezpečné jízdě.

Takže pokud jste na pochybách, jestli je pro vás jízda na motocyklu bezpečná, odpověď je ano! S novou změnou nyní stačí mít řidičský průkaz na auto a můžete začít zkoušet řízení na motocyklu do 125 ccm. Takže si vezměte svůj průkaz a vyrazte na silnici!

Napsat komentář