Na co se podívat v Berline?

admin

Berlín je jedním z nejstarších a nejvíce navštěvovaných měst ve střední Evropě. Město se pyšní úžasnou architekturou, rozmanitou kulturou a mnoha zajímavými místy. Protože je tolik věcí, co se v Berlíně můžete podívat, mohlo by to být náročné pro vás, abyste zjistili, kam se vydat. Naštěstí jsme zde s 13 tipy nejzajímavějších míst v Berlíně, která byste si neměli nechat ujít!

První na našem seznamu je Říšský sněm. Toto místo je domovem německého parlamentu a je to jedno z nejstarších budov v Berlíně. Budova je otevřená pro veřejnost a poskytuje vám jedinečnou příležitost prozkoumat historii města. Kromě toho si můžete užít 360° výhled na Berlín z horního patra budovy.

Dalším tipem je Památník holokaustu. Tento památník je připomínkou obětí holokaustu. Je to velmi emotivní a důležitý zážitek, který byste si neměli nechat ujít, když navštěvujete Berlín.

Pokud hledáte něco z historických památek, navštivte Braniborskou bránu. Je to jedna z nejstarších a nejkrásnějších památek v Berlíně. Tato brána byla postavena v 18. století a sloužila jako hlavní vchod do města. Dnes je to místo, kde se můžete seznámit s historií města.

Berlínský Muzejní ostrov je místo, které byste si neměli nechat ujít. Tento ostrov je domovem pěti muzeí a vyplněný je nádhernou zahradou. Jsou zde muzea, jako je Pergamonmuseum, Altes Museum, Neues Museum a Alte Nationalgalerie.

Berlínská katedrála je významnou památkou, kterou musíte navštívit, pokud jste v Berlíně. Byla postavena v 19. století a její střecha je vyvedená zlatem. Je to překrásná budova a plná historie.

Park Tiergarten je další zajímavou lokalitou. Je to největší park ve městě a pokrývá plochu 210 hektarů. Je to krásné místo, plné zeleně a klidu. Je tu i mnoho zajímavých památek, které stojí za návštěvu.

East Side Gallery je populární turistickou atrakcí v Berlíně. Je to dílo umění, které vzniklo na zbytku Berlínské zdi. Na stěně je více než 100 uměleckých děl. Navštívit tuto galerii je jedinečný zážitek, který si nenechte ujít.

Památník Berlínské zdi je dalším zajímavým místem v Berlíně. Je to místo, kde můžete být svědky historie a zároveň se dozvědět o obětech, které tato zdí byly.

Dalšími místy, která byste měli navštívit, jsou Olympijský stadion, Brandenburská brána, Reichstag, Checkpoint Charlie, Museum für Naturkunde, Potsdamské náměstí, Museum für Film und Fernsehen, Rotes Rathaus a Charlottenburg Palace.

V Berlíně je tolik věcí, které byste si neměli nechat ujít. Z těchto 13 tipů na nejzajímavější místa v Berlíně si můžete vybrat to, co vás nejvíce zajímá a co byste rádi viděli.

Napsat komentář