Kdo platí v metru?

admin

Česká MHD je užitečnou službou, která umožňuje lidem v Praze přepravit se rychle, pohodlně a bez obav o jejich bezpečnost. Všichni senioři s věkem nad 65 let jezdí v pražském metru, tramvajích i autobusech zcela zdarma. To je neuvěřitelná výhoda pro všechny seniory v Praze a kraji. Kdo ale platí za jízdy v metru?

Všichni ostatní, kdo je mladší než 65 let, musí platit za svou jízdu v metru. To znamená, že všichni, kteří nejsou senior, musí koupit jízdenku a zaplatit za svou jízdu. Jízdné vychází z toho, jak dlouhou cestu chcete jít. Je to velmi jednoduché. Můžete si vybrat jednotlivé jízdenky, denní, týdenní a měsíční lístky nebo si můžete koupit předplacenou permanentku.

Je důležité, abyste si koupili jízdenku před nástupem do metra. Pokud to neuděláte, můžete být kontrolováni revizorem a bude vám udělena pokuta. Revizor také může požadovat, abyste se prokázali občanským průkazem, cestovním pasem či průkazem PID.

Všichni senioři s věkem nad 65 let jezdí v pražském metru, tramvajích i autobusech zcela zdarma. MHD Praha pro seniory nad 65 let nepožaduje nic dalšího. Můžete jezdit tak často, jak potřebujete, aniž byste museli platit za jízdy.

Všichni senioři ve věku 65 a více let mají také nárok na slevu, pokud jedou společně s jinou osobou. Jsou to dva poloviční lístky za stejnou cenu jako jeden plný. To je skvělá možnost pro ty, kteří rádi cestují po Praze s přítelem, rodinou nebo partnerem.

Nyní už víte, kdo platí v pražském metru. Zbytek je na vás. Vyberte si jízdenku, kterou potřebujete a vyrazte do města! MHD je skvělá služba, která umožňuje lidem pohodlně a bezpečně cestovat po Praze. Využijte ji a užívejte si cestování!

Napsat komentář