Kde vznikl RegioJet?

admin

RegioJet je název, který dnes všichni známe a jehož začátky se datují až do roku 1993. Za vznikem RegioJetu stojí Radim Jančura, podnikavý student VUT v Brně, který založil agenturu zprostředkovávající au pair pobyty pro studenty v České republice. Během prvních let existence se Radim Jančura rozhodl vytvořit novou službu, která by zahrnovala i dopravu studentů mezi různými místy po celé Evropě.

V roce 2001 byla v Praze založena společnost Student Agency, která se stala průkopníkem v oblasti cestování mezi městy po celé Evropě. Student Agency se stala největším českým dopravcem a začala se věnovat poskytování služeb v oblasti cestování mezi městy. V roce 2007 byla v Praze založena dceřiná společnost Student Agency, RegioJet. RegioJet byl založen s cílem poskytovat kvalitní služby v oblasti dopravy mezi městy a poskytovat komfort, rychlost a spolehlivost za rozumnou cenu.

V roce 2011 se RegioJet stal prvním českým dopravcem, který začal poskytovat služby v oblasti dopravy mezi Prahou a Brnem. V roce 2012 se rozšířila nabídka RegioJetu o novou trasu mezi Prahou a Ostravou. V roce 2013 RegioJet začal provozovat trasy mezi Prahou, Brnem, Ostravou a Košicemi a začal poskytovat služby mezi Prahou a Vídní.

V současné době RegioJet poskytuje služby na více než 25 trasách v České republice a dále do Rakouska, Maďarska, Polska, Chorvatska a Německa. Cestující mají k dispozici několik druhů vozidel, včetně autobusů, vlaků a letadel, které jsou vybaveny širokou škálou komfortních služeb. RegioJet také poskytuje komplexní balíček služeb v oblasti cestování, jako jsou online rezervace, balíky služeb a doplňkové služby.

RegioJet byl prvním českým dopravcem, který poskytl služby v oblasti cestování mezi městy a jehož cílem je poskytnout kvalitní služby za rozumnou cenu. Během let se RegioJet stal jedním z největších dopravců v České republice a dokázal se etablovat i v zahraničí. V současné době RegioJet poskytuje služby na více než 25 trasách, které zahrnují celou Evropu a zajišťují cestujícím pohodlný, komfortní a spolehlivý způsob cestování.

Napsat komentář