Kde všude platí PID?

admin

Kde všude platí PID? Je to otázka, kterou si často kladou obyvatelé hlavního města. Pražská integrovaná doprava (PID) je systém tarifů pro lidi, kteří se pohybují po Praze. PID pokrývá celou metropolitní oblast, protože zahrnuje všechny linky metra, tramvají, městských autobusů a trolejbusů, přívozů a lanovou dráhu na Petřín.

V rámci PID jsou definovány tři tarifní pásma – A, B a P. Pásmo A zahrnuje všechny zastávky a stanice v metropolitní oblasti až na vybrané železniční stanice a zastávky v centru Prahy. Pásmo B zahrnuje linky metra, tramvají, městských autobusů a trolejbusů v oblasti Prahy. Do pásma P jsou zařazeny všechny linky metra, tramvají, městských autobusů a trolejbusů, přívozů a lanová dráha na Petřín a vybrané železniční stanice a zastávky v centru Prahy. Pásmo P má dvojnásobnou tarifní hodnotu (tj. je počítáno jako dvě tarifní pásma).

PID je pro cestující výhodný a nabízí množství možností. Můžete využívat jednodenní, třídenní nebo týdenní jízdné, stejně jako jízdné na měsíc nebo dokonce celoroční jízdné. PID umožňuje cestujícím cestovat bez obav z vysokých cen, protože tarif P je mnohem levnější než tarif A.

Jízdenka PID je výhodná i pro skupinu lidí. Můžete si koupit skupinovou jízdenku pro minimálně 3 až 12 osob najednou, což vám pomůže ušetřit peníze. Můžete také využít různých slev, jako je sleva pro studenty, důchodce, nebo zlevněné jízdenky pro děti.

PID je také výhodný pro cestující, kteří se chtějí dostat na dálku. Pokud potřebujete cestovat do více míst v rámci stejného pásma, můžete si koupit transferovou jízdenku. Ta vám umožní přestoupit z jedné linky metra, tramvaje nebo autobusu na jinou linku bez toho, abyste museli kupovat novou jízdenku.

Cestování s PID je skvělou volbou pro obyvatele hlavního města. Je to pohodlné a levné, navíc vám umožňuje cestovat po celé metropolitní oblasti. Ať už potřebujete cestovat jednou jízdou nebo vícekrát, tarifní pásma PID vám usnadní cestování.

Napsat komentář