Jak získat PID Lítačku?

admin

Jak získat PID Lítačku?

Máte-li na to chuť, můžete si získat svou vlastní PID Lítačku. Tento malý průkaz vám umožní jízdu veřejnou dopravou v Praze a Středočeském kraji za velmi příznivé ceny. Nemusíte se o nic obávat, protože je to opravdu snadné a rychlé.

Nejdříve musíte požádat o PID Lítačku osobně ve vybraných prodejních místech. Budete potřebovat občanský průkaz (cestovní pas) a fotografii s rozměry 3,5 × 4,5 cm (ne starší než rok). Pro vystavení průkazky PID zaplatíte 60 Kč a 15 Kč za pouzdro. Průkazka se vydává na počkání.

Důležité je vědět, že průkazka PID je platná pro jednoho žadatele a je platná po dobu jednoho roku. Platnost průkazky je možné od 1. 8. 2022 prodloužit až do 1. 8. 2023. V tomto případě je však nutné navštívit prodejní místo a zaplatit poplatek ve výši 60 Kč.

Pokud se rozhodnete, že chcete PID Lítačku, máte několik možností, jak ji získat. Můžete si ji koupit přímo na prodejním místě nebo si ji můžete objednat online. Pokud si objednáte PID Lítačku online, získáte její fyzickou kopii odeslanou poštou.

Po obdržení PID Lítačky musíte vyplnit a podepsat formulář. Tento formulář slouží k ověření vaší totožnosti a k zajištění bezpečnosti používání průkazky PID. Poté musíte průkazku nalepit do pouzdra, které vám bylo při zakoupení průkazky dodáno.

PID Lítačka je vynikajícím způsobem, jak se dostat po Praze a Středočeském kraji. Umožňuje vám cestovat veřejnou dopravou za velmi příznivé ceny. Pokud chcete, můžete si získat svou vlastní průkazku PID a vychutnat si všechny výhody, které tento průkaz nabízí. Používejte PID Lítačku s rozmyslem a bezpečně!

Napsat komentář