Jak vypočítat rychlost nabíjení?

admin

Všichni dobře víme, jak důležité je mít vždy plně nabitý telefon nebo tablet. Ale může být obtížné vypočítat, jakou rychlostí se váš zařízení bude nabíjet. Ne všechny nabíječky mají stejnou účinnost, a proto je důležité pochopit, jak vypočítat rychlost nabíjení, abyste mohli získat maximální výkon ze své nabíječky.

Výkon nabíječky je maximální energie, kterou je schopna nabíječka dobíjenému zařízení dodávat. Je udáván ve wattech (značka W). K výpočtu výkonu nabíječky je tedy potřeba vynásobit maximální napětí a proud dané nabíječky. Například nabíječka Samsung EP-TA845 má výkon 15V x 3A = 45W.

Když víte, jaký výkon má vaše nabíječka, můžete přímo vypočítat rychlost nabíjení. Jediné, co potřebujete, je kapacita baterie ve vašem zařízení. To se udává v miliamperhodinách (mAh). Kapacita baterie můžete najít v technickém listu vašeho zařízení nebo na jeho zadní straně. Například Galaxy S7 má baterii o kapacitě 3000mAh.

Abyste vypočítali rychlost nabíjení, jednoduše vynásobte kapacitu baterie (v miliamperhodinách) výkonem nabíječky (v wattech). V našem případě to bude 3000mAh x 45W = 135 000 mW.

Nyní můžete dělit číslo 135 000 miliwattů 3600 sekund. Dostanete 37,5 miliwattů sekundu. To je počet miliwattů, které vaše zařízení přijímá každou sekundu.

Vše, co musíte udělat, je převést miliwatty sekundy na ampery. K tomu stačí vynásobit miliwatty sekundy svým napětím. Pokud napětí vaší nabíječky je 15V, bude to 37,5 x 15 = 562,5 mA.

Tím jsme došli k finálnímu výsledku. 562,5 mA je rychlost nabíjení vašeho zařízení při použití nabíječky Samsung EP-TA845.

Když je vaše zařízení připojeno k nabíječce, hodnota proudu se může lišit. To je proto, že telefon nebo tablet může při nabíjení spotřebovávat méně energie, než je maximální výkon nabíječky. Je to zcela normální a v pořádku, protože uživateli se tím zajišťuje optimální rychlost nabíjení.

Vybrat správnou nabíječku může být pro některé lidi obtížné. Základem je správně pochopit, jak vypočítat rychlost nabíjení a také, že vybraná nabíječka musí mít vhodné napětí pro vaše zařízení. Dále byste měli zkontrolovat, zda je nabíječka s certifikací Qi, pokud je vaše zařízení s touto technologií kompatibilní. Kromě toho můžete zvážit typ nabíječky, ať už je to zásuvka, USB port nebo kabel.

V každém případě byste si měli uvědomit, že množství nabíjení, které můžete dosáhnout, je omezeno kapacitou baterie ve vašem zařízení. Abyste dosáhli co nejlepšího výkonu, doporučujeme vám koupit nabíječku s vyšším výkonem, než je výkon vašeho zařízení. To vám umožní nabíjet rychleji.

Pokud ještě potřebujete vybrat správnou nabíječku, můžete navštívit stránky ProMobily.cz, kde najdete přehledné informace o tom, jak vybrat nabíječku na mobil. Naleznete tam odpovědi na všechny otázky týkající se nabíjení a pochopíte, jak se vypočítá rychlost nabíjení.

Díky pochopení základů fungování nabíjení budete mít lepší představu o tom, jak vybrat správnou nabíječku. Díky tomu budete moci využít maximální výkon vaší nabíječky a získat maximální rychlost nabíjení.

Napsat komentář