Jak vybrat Lipo baterie?

admin

.

Když se rozhodnete začít s modelářským RC vozidlem, je třeba věnovat pozornost výběru lipo baterií. Lipo baterie jsou důležité pro správnou funkci vašeho modelu. Jejich výběr může být složitý, ale pokud si vše správně spočítáte a zjistíte své požadavky, můžete snadno vybrat správnou baterii pro váš RC model.

Většina modelářů RC aut pro začátek volí 2S 5000mAh. Tato baterie má 4,2 V plně nabitého článku. Když zde přidáme druhou číselnou jednotku (2S), získáme 8,4 V. Poté můžete přidat třetí číselnou jednotku (5 Ah), která vám ukáže, že baterie má kapacitu 42 Wh. To udává, kolik energie můžete nabíjet za hodinu.

Při nabíjení této baterie potřebujete výkon 42W. To znamená, že musíte vybrat nabíječku, která má dostatečný výkon. Doporučujeme vám nabíjet baterii 1C. To znamená, že potřebujete nabíječku s 42W výkonem. Koupit nabíječku s 50W výkonem pro 230V je docela snadné. Nicméně doporučujeme vám koupit 80W nabíječku. To vám umožní nabít baterii rychleji a mít více než dostatek výkonu.

Kromě výběru správného výkonu nabíječky je třeba vybrat správnou baterii. Nejprve musíte zjistit, jakou velikost a hmotnost potřebujete. Některé RC vozidla mají limitovanou velikost a hmotnost, a proto je důležité vybrat baterii, která to splňuje.

Kromě velikosti a hmotnosti je také důležité zvážit množství energie, kterou baterie může poskytnout. To je obvykle uvedeno v Ah (amper hodinách). Čím vyšší Ah má baterie, tím více energie může být poskytnuta. Toto je důležité, protože pokud potřebujete více energie, budete potřebovat vyšší Ah.

Pokud se ptáte, jak vybrat lipo baterii, je tu několik zásadních bodů. Nejdříve se ujistěte, že víte, jaký výkon by měla mít vaše nabíječka. Poté vyberte baterii, která je velikostně a hmotnostně vhodná. A nakonec, zjistěte, kolik energie potřebujete a vyberte baterii s odpovídajícím Ah.

Když budete vědět, jak vybrat lipo baterii, můžete si být jisti, že máte správnou baterii pro váš RC model. Díky správně vybrané baterii můžete užívat si své RC vozidlo se všemi výhodami, které to přináší. Nezapomeňte, že je důležité pečovat o svou baterii a dbát na správné nabíjení, abyste zabránili poškození baterie.

Napsat komentář