Jak se řídí Pendolino?

admin

.

Když se řekne Pendolino, mnozí lidé se okamžitě začnou těšit na rychlou jízdu po českých kolejích. Pendolino je nejrychlejší vlak v Česku, který je schopen dosáhnout rychlostí až 160 km/h. Pokud se chcete dozvědět, jak se Pendolino řídí, přečtěte si následující článek.

Pendolino se řídí pomocí strojvedoucího a počítačů. Strojvedoucí nastaví voličem (velkou plochou páčkou nalevo od levé ruky) rychlost, kterou Pendolino má jet. Počítače samy v režimu automatického řízení soupravu rozjedou s důrazem na maximální komfort cestujících. V tomto režimu jednotka 680 také automaticky zpomaluje na nastavenou rychlost.

Při jízdě Pendolinem se strojvedoucí může spolehnout na systém automatického řízení, který zajišťuje, aby souprava jela rychle, bezpečně a s co největším pohodlím pro cestující. Systém automatického řízení je navržen tak, aby dokázal monitorovat koleje a na základě toho upravovat rychlost soupravy. Systém rovněž monitoruje, zda souprava jede podle plánu, a nastavuje optimální rychlost, aby se vyhnula zpoždění.

Všechny strojvedoucí mají k dispozici čtyři tlačítka – start, stop, návrat a brzda. Tyto tlačítka se používají k vypnutí a zapnutí systému automatického řízení a pro ovládání brzd. Když strojvedoucí zmáčkne start, souprava se začne pohybovat s rychlostí, kterou nastavil. Jakmile dosáhne nastavené rychlosti, systém automatického řízení se zapne a bude upravovat rychlost v závislosti na kolejích.

Strojvedoucí má také k dispozici tlačítka pro zastavení a návrat. Pokud dojde k náhlé situaci, například k poruše, strojvedoucí může okamžitě vypnout systém automatického řízení a využít tlačítka pro zastavení a návrat. To zajistí, že Pendolino zastaví a bude pokračovat v jízdě až po opravě nebo po kontrole.

Kromě toho je strojvedoucího vybavena brzdovými pedály, které se používají k rychlému zastavení soupravy. Tyto pedály se mohou použít v případě, že je třeba zabránit kolizi s jiným vozidlem nebo překonání rychlostního limitu.

Jak vidíte, Pendolino je vybaveno moderními technologiemi a systémy, které umožňují strojvedoucímu řídit soupravu bezpečně a pohodlně. Tento vlak je také vybaven počítačem, který chrání cestující před náhlými situacemi a zabraňuje porušování rychlostního limitu. Je to jeden z nejbezpečnějších vlaků v Česku a jeho pohodlí je výjimečné. Takže teď, když víte, jak se Pendolino řídí, můžete si užít bezstarostnou jízdu po českých kolejích.

Napsat komentář