Jak se levné dostat do Berlína?

admin

Pokud chcete cestovat do Berlína, máme pro vás skvělou zprávu: je to snadné a rozhodně není drahé. I když Berlín je velké město se vzdáleností téměř 900 km od Prahy, díky přímým leteckým spojům se tam můžete dostat rychle a bez obtíží.

Nejvíce cestujících z České republiky do Berlína létá se společností Ryanair, která nabízí přímé lety z Prahy. Let trvá jednu hodinu a 15 minut. Cena letenky do Berlína začíná již od 1 511 Kč. Pokud budete cestovat z Vídně, můžete využít výhodné ceny společností Air Berlin a Easyjet.

Pokud se rozhodnete letět z Prahy do Berlína, můžete se těšit na rychlý a pohodlný let. Letiště Schönefeld se nachází jen 16 km od centra města a lze ho snadno dostat autobusem, vlakem nebo taxíkem. Autobusovou linku X7 můžete zakoupit přímo v letištní hale a cesta trvá 45 minut. Vlak S9 vás doveze do centra za 25 minut a jeho jízdenky lze zakoupit v automatických výdejních automatech.

Pokud se vám nechce čekat na autobus či vlak, můžete si zaplatit taxi přímo na letišti. Taxi stojí kolem 35 EUR za osobu a cesta trvá asi 30 minut.

Berlín je kulturním a historickým centrem Německa, plným zajímavých památek a atrakcí. Je zde mnoho krásných parků, muzeí, zahrad a památek. Zastavte se u Brandenburské brány, prohlédněte si Potsdamské náměstí a nezapomeňte zavítat na Checkpoint Charlie.

Kromě toho má Berlín spoustu skvělých restaurací, klubů, barů a obchodů. Střed města je plný obchodů se značkovými zbožím a módou a večer se můžete projít po příjemných uličkách s kavárnami a restauracemi.

Berlín je plný kulturních příležitostí. Můžete si vybrat ze široké nabídky výstav, divadelních představení, koncertů a filmových projekcí.

V Berlíně je spousta možností pro ubytování. Můžete si zvolit mezi luxusními hotely, levnými hostely a Airbnbs. Pokud jste s partnerem nebo přáteli, můžete se ubytovat v apartmánu, který se dá sehnat za velmi příznivou cenu.

Jak vidíte, dostat se do Berlína je snadné a levné. Stačí si koupit letenku a vyrazit! Užijte si svou dovolenou a nezapomeňte všechny ty skvělé zážitky. Berlín má co nabídnout a určitě nebudete zklamáni.

Napsat komentář