Jak se jmenuje řidič vlaku?

admin

Když se řekne strojvedoucí, většina z nás si představí starého pána s kufříkem držícího ovládací páky řídícího lokomotivu. Ale co je na tomto obraze skutečně? Co je to strojvedoucí a jaké je jeho postavení na železničním systému?

Strojvedoucí jsou odpovědní za řízení vlaků ze stanoviště v hnacím vozidle (lokomotiva, motorový vůz nebo speciální hnací vozidlo) nebo v řídicím voze. Toto postavení je staré jako samotné železnice a v legislativě se původně označovalo jako strojvůdce, ale v současné době se používá název strojvedoucí.

Výkon této práce je značným zodpovědností, protože jakákoli chyba může mít fatální následky. Strojvedoucí je zodpovědný za bezpečnou jízdu vlaku. To znamená, že je zodpovědný za sledování času, rychlosti a využití a správné funkce systému signalizace. Strojvedoucí je také odpovědný za správné používání komponentů vlaku, jako jsou nápravy, brzdy, pantografy a vodou chlazené brzdy.

Vzhledem k tomu, že strojvedoucí mají zodpovědnost za to, aby zajistili bezpečnou jízdu vlaku, musejí být vysoce kvalifikovaní a musí mít odpovídající výcvik. Strojvedoucí obvykle prochází několikahodinovým výcvikem, který je zaměřen na zvládnutí všech bezpečnostních postupů a procedur, které se používají k řízení vlaku. V tomto výcviku jsou obvykle školeni v bezpečnostních postupech, jako jsou správné nastavení brzd a vyhnutí se nehodám.

Kromě toho strojvedoucí musí splnit přísné požadavky na znalosti železnice. Například musí být dobře obeznámeni s různými typy vlaků, které řídí, aby mohli správně reagovat na všechny situace, se kterými se mohou setkat během provozu. Také musí být obeznámeni s právními a technickými postupy, které se týkají správného řízení vlaku.

Strojvedoucí jsou klíčoví členové železničního systému. Aby mohli plně ocenit jejich práci, musíme si uvědomit, že jsou odpovědní za bezpečnou jízdu vlaku a za zajištění, aby všechny cestující byly v bezpečí. Pokud hledáte odpověď na otázku, jak se jmenuje řidič vlaku, tak je to strojvedoucí.

Napsat komentář