Jak rychle jede vlak v Japonsku?

admin

Japonské Šinkansen se stalo předmětem zájmu pro své vynikající vysokorychlostní železniční služby. V současné době se skládá z osmi tratí a obsluhuje většinu významných japonských velkoměst na ostrovech Honšú a Kjúšú. Největší obdivu vzbuzuje rychlost, kterou Šinkansen dosahuje. Jak rychle jede vlak v Japonsku?

Vlaky Šinkansen jsou známé pro svou rychlost, kterou dosahují. Na trati Tóhoku je nejvyšší dosahovaná provozní rychlost 320 km/h. Tato rychlost je dostatečná na to, aby se vlak dostal z Tókya do Sendai za pouhých 2 hodiny a 15 minut. To znamená, že vlak ujede zhruba 230 km za hodinu.

Šinkansen také dosahuje vysokých rychlostí na dalších tratích. Na trati Hokuriku, která vede od Tókya do Kanazawy, dosahuje vlak průměrné rychlosti 240 km/h. To znamená, že cesta z Tókya do Kanazawy trvá pouhých 2 hodiny a 50 minut.

Šinkansen také dosahuje vysokých rychlostí na trati Sanyó. Na této trati je průměrná rychlost 200 km/h, a vlak jede z Osaky do Fukuoka za 2 hodiny a 40 minut. Na trati Sanyó je také nejvíce stanic, což umožňuje, aby se lidé dostali do různých měst a obcí po trase.

Šinkansen také dosahuje vysokých rychlostí na trati Kyúshú. Na této trati je průměrná rychlost 250 km/h. Vlak tak může jezdit z Fukuoky do Kumamoto za 2 hodiny a 20 minut.

Šinkansen také dosahuje vysokých rychlostí na trati Júhoku. Na této trati je průměrná rychlost 270 km/h. Vlak tak může jezdit z Morioky do Aomori za 2 hodiny a 45 minut.

Japonské Šinkansen je skutečně velmi rychlé železniční spojení. Nejvyšší dosahovaná provozní rychlost je 320 km/h na trati Tóhoku. Na dalších tratích se rychlost pohybuje mezi 200 a 270 km/h. To znamená, že cesty mezi mnoha městy a obcemi na tratích Júhoku, Kyúshú, Sanyó a Hokuriku trvají jen několik hodin. To je skvělý způsob, jak cestovat po Japonsku, a to s maximálním komfortem.

Napsat komentář