Jak oživit NiMH baterie?

admin

NiMH baterie jsou často užívány jako zdroj energie pro mnoho spotřebičů. Jsou to spolehlivé a cenově dostupné baterie, které jsou velmi oblíbené a vyhledávané.

Nicméně, NiMH baterie mají také své nevýhody. Jsou citlivé na teplotu a často se stává, že po delším používání se jejich kapacita sníží. To znamená, že baterie nebude držet stejnou kapacitu, jako předtím.

Pokud se vám to stalo, nemusíte hned utrácet za novou baterii. Můžete se pokusit oživit starou baterii NiMH, zažít trochu “zažehnout její motor”, aby mohla fungovat tak, jako předtím. Jak tedy oživit baterii NiMH?

Nejprve byste měli baterii úplně nabít. Nejlepší je nabít ji rychlonabíječkou. To znamená, že budete muset použít kabel, který má speciální konektor, který se zapojí do baterie. Tento konektor umožní nabíjet baterii rychleji a efektivněji.

Poté, co baterii úplně nabijete, začněte ji vybíjet. Nejlépe to uděláte tím, že ji zapojíte do spotřebiče, který využívá. Takto vybijte baterii až do doby, než se vyčerpá.

Jakmile dokončíte vybíjení, nabíjejte baterii znovu. Zopakujte tento postup dvakrát nebo třikrát. Tímto způsobem by měla baterie získat svou plnou kapacitu.

Pokud si nejste jisti, jak tento postup provést, můžete si také pořídit speciální nabíječku, která má funkci regenerace. To bude trvat déle, ale bude to efektivní.

Pokud se vám tento postup podaří uskutečnit, měli byste získat baterii, která bude fungovat stejně dobře, jako předtím. Uvidíte, že kapacita bude znovu stejná, a že se baterie bude znovu nabíjet.

Jak můžete vidět, regenerace NiMH baterie není těžká. Je to jednoduchý postup, který může výrazně ušetřit peníze, které byste jinak utratili za novou baterii. Zkuste to a uvidíte výsledky.

Napsat komentář