Jak nejlevněji cestovat vlakem po Evropě?

admin

Cestovat po Evropě vlakem je rychlé, pohodlné a příjemné. Užít si všechny ty krásné přírodní scenérie a přitom nešetřit na výdajích? To je opravdu snadné – stačí jen vědět, jak na to!

Cestování vlakem po Evropě je stále oblíbenější a ještě pohodlnější. Můžete se nechat unášet úžasnými výhledy, užít si volnosti, kterou si s vámi cestování vlakem přináší, a přitom se nemusíte starat o náklady. Tady je sedm tipů, jak můžete cestovat vlakem po Evropě levněji:

1. Nakupujte na místě: Pokud jste plánovali vyrazit vlakem, je nejlepší koupit si jízdenku přímo na nádraží. Můžete ušetřit až 20 % na nákladech, protože online jízdenky obvykle jsou drahé.

2. Nakupujte on-line: Pokud ale opravdu chcete cestovat po Evropě levněji, je nejlepší nakupovat jízdenky on-line. Na internetu můžete nalézt mnoho webových stránek, které nabízejí slevy na jízdenky vlakem.

3. Tisk jízdenek: Pokud kupujete jízdenku on-line, vždy je ušetříte, když si je sami vytisknete. Některé dopravní podniky vám dokonce umožňují jízdenky stáhnout do mobilu a sdílet.

4. Hledejte a využívejte akční jízdenky: Mnoho společností nabízí akční jízdenky za velmi výhodné ceny. Obvykle trvají jen několik týdnů nebo měsíců, takže buďte pozorní a využijte je, pokud můžete.

5. Dělte jízdenky: Pokud plánujete cestovat se svými přáteli nebo rodinou, zvažte sdílení jízdenky. Můžete ušetřit až 30 %.

6. Pozor na povinné příplatky a rezervace: Některé společnosti vyžadují, abyste si zaplatili poplatek za vstup na palubu, za rezervaci sedadel nebo za jízdu v noci. Vždy se ujistěte, že jste si je všechny zaplatili, abyste se vyhnuli případným pokutám.

7. Pořiďte si Interrail: Pokud plánujete cestovat často po Evropě, zvažte nákup Interrailu. Interrail je mezinárodní systém jízdenek pro cestování vlakem po celé Evropě. Za jednorázovou cenu můžete cestovat vlakem po celé Evropě po dobu až dvou týdnů.

8. Využijte autovlak: Autovlaky jsou výhodným způsobem, jak dostat se do destinace, která není přímo obsluhována vlaky. Autovlak je nejlevnější způsob dopravy a většina společností nabízí slevy pro studenty a rodiny.

Cestovat vlakem po Evropě je zábavné a pohodlné, zejména pokud víte, jak ušetřit na nákladech. Takže, nebojte se riskovat a vydejte se na cestu po Evropě a objevovat její krásy a všechny zážitky, které vám přinese!

Napsat komentář