Co to je chopper?

admin

Co to je chopper?

Pokud jste se setkali se slovem chopper, určitě jste se zajímali o to, co to vlastně je. Chopper je motocykl s velmi specifickým vzhledem, který vychází z cruiseru, avšak s výraznými vzhledovými úpravami. Ale mnohem důležitější než jeho jízdní výkony je to, jak dobře vypadá.

Chopper je typicky vybaven dvouválcovým vidlicovým motorem o zdvihovém objemu kolem 1000 cm³. Původní slovo chopper pochází z angličtiny a slovo „chopped“ znamená „osekaný“. Jak již název napovídá, osekaný motocykl byl bez nepodstatných součástí. Tyto motocykly byly velmi populární v 60. a 70. letech.

Chcete-li pochopit, co to je chopper, musíte se podívat na to, co to není. Motocykl, který má nízkou světlou výšku a širokou zadní pneumatiku, není nutně chopper. Jeho vzhled se může velmi podobat chopperu, ale pokud to není upravený motocykl, není to skutečný chopper.

Choppers jsou nejčastěji postaveny na platformách cruiserů, jako je Harley-Davidson. Tyto motocykly jsou upraveny tak, aby vypadaly obdivuhodně. Některé změny, které mohou být provedeny, jsou:

-Zkrácení přední vidlice

-Výměna zadní pneumatiky

-Výměna sedla

-Výměna řídítek

-Zkrácení přední a zadní blatníků

-Instalace výfukových potrubí

-Instalace chromovaných komponentů

-Instalace barevných světel

Tyto změny byly vyvinuty, aby se zvýraznil klasický vzhled chopperu.

V současné době je chopper populárním stylem motocyklů. Často bývá doplněn nejmodernějšími technologiemi, aby byl ještě zajímavější. Někteří majitelé chopperů se také snaží upravit svůj motocykl, aby odpovídal jejich stylu.

V neposlední řadě je nutné říci, že chopper může být velmi úspěšným modelem motocyklu. Pokud se vám líbí jeho vzhled, může být dobrou volbou pro vaši další motocyklovou výpravu.

Napsat komentář