Co kdyz si zapomenu Litacku?

admin

Máte to, co všichni místní obyvatelé – litacku. Ale co když si ji zapomenete? Někdy se to stane, a když se to stane, můžete dostat pokutu za nedodržení řádu.

V takové situaci je nejlepší zjistit si, co se děje, když si zapomenete litacku. Pokud jste v Praze, je to Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost (DPP), který spravuje litacky.

V případě, že jste zapomněli na časovou jízdenku, kterou jste vydali na základě poskytnutých osobních údajů, se vám bude účtovat přirážka ve výši 50 Kč. Tyto přirážky jsou platné po měsíční nebo delší dobu, a platí během kontroly.

Chcete-li to prokázat, je třeba navštívit doplatkovou pokladnu mezi následujícím pracovním dnem od 12.30 hodin až do 15. dnem od uložení přirážky. Je důležité se zde dostavit včas, abyste se vyhnuli dalším problémům.

Kromě toho DPP poskytuje informace o výši přirážky na svých webových stránkách. Tam najdete veškeré informace o jízdním řádu a dalších souvisejících informacích. Takže pokud jste si zapomněli Litacku, můžete najít informace na webu DPP.

Vyhněte se přirážkám a pokutám za zapomenutou Litacku zůstávající v obraze. Sledujte jízdní řády, abyste se vyhnuli problémům. Pravidelně kontrolujte stav své litacky a připomínejte si, že je to vaše odpovědnost chodit s litackou.

V případě, že se přece jen vyskytnou problémy s litackou, je třeba postupovat podle pokynů uvedených na webu DPP. Sečtěte informace a zajistěte si, že jste plně informovaní o tom, co se děje, když si zapomenete Litacku.

Napsat komentář